Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni Państwo Radni,
jako mieszkańcy i użytkownicy przestrzeni publicznej w okolicy zielonego klina między Wrocławiem a Iwinami, zwracamy się do Państwa z prośbą o podjęcie działań na rzecz zachowania tego terenu, bez zabudowy mieszkalnej. Uważamy, że jest to niezbędne, aby chronić tereny zielone, z których zwykli korzystać okoliczni mieszkańcy i nieliczne dzikie zwierzęta.
Zachowanie zielonego klina przyniesie wiele korzyści dla środowiska, zdrowia i jakości życia mieszkańców. Zielony klin stanowi korytarz ekologiczny, który przewietrza miasto, obniża temperaturę i hałas, poprawia jakość powietrza i wody, zapewnia miejsce do rekreacji i wypoczynku, a także stanowi siedlisko dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Ponadto zachowanie zielonego klina jest zgodne z celami polityki ekologicznej miasta Wrocławia, która zakłada m.in. poprawę jakości powietrza, walkę ze zmianami klimatu i promowanie mobilności aktywnej.
Zachowanie zielonego klina jest również zgodne ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wrocławia, które przewiduje utrzymanie tego terenu jako terenu zieleni.
Niestety, obserwujemy stopniowe uszczuplanie tego klina przez kolejne domki (zwłaszcza od strony Iwin, ale także Brochowa, a po drugiej stronie torów, Jagodna), przez co kurczą się tereny zielone i zagrożona jest bioróżnorodność.
Wierzymy, że nasza petycja spotka się z Państwa zrozumieniem i pozytywnym rozpatrzeniem. Liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę w tej sprawie.
Do zebrania 500 podpisów.
Czekamy na odpowiedź.
Odpowiedź znajdziesz na tej stronie.
9 czerwca 2024
W ostatnich wyborach do parlamentu Marta Stożek uzyskała drugi najwyższy wynik na liście Lewicy. Jeśli Krzysztof Śmiszek zostanie europarlamentarzystą, to Marta Stożek zajmie jego miejsce w Sejmie RP.
Interpelacje poselskie znajdziesz na stronie Sejmu RP i na tej stronie.
Pod presją poselską sprawa zostaje rozwiązana.
Po naszej interwencji czas oczekiwania na połączenie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego skrócił się o 52%!
Miesiąc po wprowadzenia tego usprawnienia średnia czas oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym skrócił się o ponad 50%.