Szanowny Panie Prezydencie Wrocławia i Szanowni Państwo Radni,
Zwracamy się do Państwa z niezwykle istotnym problemem dotyczącym rosnącego problemu ryku gwałtownie przyspieszających samochodów i motocykli, strzelających rur wydechowych oraz wyścigów na ulicach całego miasta. Można odnieść wrażenie, że od wielu lat jest to niestety normą w naszym mieście, a większość kierowców czuje się bezkarna, nie przestrzegając obowiązujących przepisów.
Ponadto, odnosimy wrażenie, że działania policji oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe, są w tym zakresie zdawkowe i nieskuteczne. W dzień i w nocy nasi mieszkańcy muszą znosić hałas generowany przez kierowców, co wpływa negatywnie na nasze zdrowie i ogólną jakość życia.
Od kilku lat słyszymy regularnie o drastycznych przypadkach kierowców zabijających niewinnych uczestników ruchu drogowego. W większości przypadków sprawcy poruszali się pojazdami celowo modyfikowanymi tak, aby były nie tylko szybkie, ale też bardzo głośne. Tacy kierowcy celowo i z premedytacją chcą wzbudzać postrach na drogach.
Hałas jest nie tylko uciążliwy, ale także szkodliwy dla zdrowia i jakości życia mieszkańców. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), hałas powyżej 55 decybeli może powodować zaburzenia snu, stres, podwyższone ciśnienie krwi, a nawet zawały serca. Ponadto, hałas utrudnia komunikację, naukę i pracę.
Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie zdecydowanych działań w celu rozwiązania tego problemu. Poniżej przedstawiamy nasze konkretne postulaty:
Wierzymy, że podejmując zdecydowane działania, administracja miejska będzie miała pozytywny wpływ na poprawę sytuacji w naszym mieście. Pragniemy żyć w spokojnym i bezpiecznym środowisku, gdzie przepisy drogowe są przestrzegane, a mieszkańcy nie muszą obawiać się niebezpieczeństwa i hałasu generowanego przez nieodpowiedzialnych kierowców.
Zwracam się z niezwykle istotnym problemem dotyczącym rosnącego problemu ryku gwałtownie przyspieszających samochodów i motocykli, strzelających rur wydechowych oraz wyścigów na ulicach naszych miast. Można odnieść wrażenie, że od wielu lat jest to niestety normą, a większość kierowców czuje się bezkarna, nie przestrzegając obowiązujących przepisów. Ponadto, odnosimy wrażenie, że działania policji oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe, są w tym zakresie zdawkowe i nieskuteczne. W dzień i w nocy osoby mieszkające we Wrocławiu muszą znosić hałas generowany przez kierowców, co wpływa negatywnie na nasze zdrowie i ogólną jakość życia.
Od kilku lat słyszymy regularnie o drastycznych przypadkach kierowców zabijających niewinne osoby uczestniczące ruchu drogowego. W większości przypadków sprawcy poruszali się pojazdami celowo modyfikowanymi tak, aby były nie tylko szybkie, ale też bardzo głośne. Tacy kierowcy celowo i z premedytacją chcą wzbudzać postrach na drogach. Hałas jest nie tylko uciążliwy, ale także szkodliwy dla zdrowia i jakości życia. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), hałas powyżej 55 decybeli może powodować zaburzenia snu, stres, podwyższone ciśnienie krwi, a nawet zawały serca. Ponadto, hałas utrudnia komunikację, naukę i pracę.
Pod petycją w tej sprawie uzyskałam poparcie 181 osób zamieszkujących Dolny Śląsk.
W związku z tym zwracam się z interpelacją o jak najszybsze podjęcie zdecydowanych działań w celu rozwiązania tego problemu. Poniżej przedstawiamy nasze konkretne postulaty:
Wierzę, że podejmując zdecydowane działania, administracja miejska będzie miała pozytywny wpływ na poprawę sytuacji w miastach w naszym województwie. Pragniemy żyć w spokojnym i bezpiecznym środowisku, gdzie przepisy drogowe są przestrzegane, a nasze osoby mieszkańcy nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo i hałasu generowanego przez nieodpowiedzialnych kierowców.
Do zebrania 500 podpisów.
Odpowiedź znajdziesz na tej stronie.
9 czerwca 2024
W ostatnich wyborach do parlamentu Marta Stożek uzyskała drugi najwyższy wynik na liście Lewicy. Jeśli Krzysztof Śmiszek zostanie europarlamentarzystą, to Marta Stożek zajmie jego miejsce w Sejmie RP.
Interpelacje poselskie znajdziesz na stronie Sejmu RP i na tej stronie.
Pod presją poselską sprawa zostaje rozwiązana.
Po naszej interwencji czas oczekiwania na połączenie z dyspozytorem pogotowia ratunkowego skrócił się o 52%!
Miesiąc po wprowadzenia tego usprawnienia średnia czas oczekiwania na połączenie z pogotowiem ratunkowym skrócił się o ponad 50%.